Wygoda i komfort widzenia

Wygoda i komfort widzenia

12/02/2021 Wyłączono przez Filip

Jeszcze do niedawna wydawało się, że dla osób z wadami wzroku tylko i wyłącznie okulary będą stanowiły jakąkolwiek pomoc. Przy najpoważniejszych schorzeniach i zaburzeniach oraz wadach wzroku, dopuszczalne są także metody operacyjne, ale niestety nie zawsze gwarantują one stuprocentową skuteczność, a w przypadku niektórych metod jak SMILE chociażby, zauważalne mogą być pewne skutki uboczne. Dlatego wielu użytkowników cierpiących na różnego rodzaju wady wzroku poczuło prawdziwy przełom i rewolucję wraz z wprowadzeniem na rynek soczewek kontaktowych.

Szkło kontaktowe wysokiej jakości

Oczywiście pierwsze szkła kontaktowe były krytykowane przez okulistów czy optometrów z różnych względów – przede wszystkim jako rozwiązanie niehigieniczne i obciążające oko, nie pozwalając mu oddychać ani nawilżać się w zdrowy sposób. Dzisiejsze szkła kontaktowe to już jednak rozwiązanie dalece innowacyjne, stosujące materiały w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka, hipoalergiczne i sprawdzone pod kątem biologicznej obojętności.

Nowe funkcje szkieł

Szkła kontaktowe oferowane przez współczesnych producentów mają również rozliczne dodatkowe funkcje, o których jeszcze nie tak dawno temu nie mogło być mowy. Chodzi chociażby o takie dodatki jak filtry przeciwsłoneczne blokujące dopływ promieniowania UVA oraz UVB do oka poprzez soczewkę.