Makijaż permanentny oczu – piękno dla każdego, pomoc w chorobie

Makijaż permanentny oczu – piękno dla każdego, pomoc w chorobie

12/02/2021 Wyłączono przez Filip

Jeśli niestabilne ręce lub słaby wzrok utrudniają stosowanie eyelinera, szminki lub innych kosmetyków, możesz zastanawiać się nad trwałym makijażem. Spójrz w lustro i zadaj sobie pytanie: „makijaż permanentny oczuczy to dla mnie?”

Dla wielu słowo „trwały” cy „permanentny” budzi wątpliwość. Czyli może to być najlepsza – lub potencjalnie najgorsza decyzja dla Twoich oczu. Zaczynają się więc pojawiać pytania: ale czy to naprawdę trwałe? Jak to działa? Czy to jest bezpieczne? Spróbujemy tutaj uchylić rąbka tajemnicy.

Jak działa permanentny makijaż oczu?

Makijaż permanentny, zwany również mikropigmentacją, polega na użyciu narzędzia zawierającego pigment – stworzenia makijażu. Taki wytatuowany makijaż może naśladować eyeliner, ale też i szminkę. Może przyciemnić brwi i nadać im ładniejszy, bardziej wyrazisty wygląd. Może również kamuflować blizny i pomóc w ogólnym wyglądzie twarzy.

Kto powinien rozważyć makijaż permanentny oczu?

Z pewnością osoby z fizycznymi ograniczeniami mogą poszukiwać tej procedury, ale każdy – mężczyzna czy kobieta – może to zrobić, jeśli tylko ma taką potrzebę. Jednak w kontekście pierwszego zadania w tym wpisie – to w szczególności osoby z zaćmą, zapaleniem stawów, stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona czy cierpiące na udar mogą uznać ten zabieg za atrakcyjny.