Elementy profesjonalnego kursu przedłużania rzęs

Elementy profesjonalnego kursu przedłużania rzęs

12/02/2021 Wyłączono przez Filip
Profesjonalny kurs przedłużania rzęs może się odbywać zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Kursy takie odbywają się często, jeśli nie najczęściej, w firmach, które produkują profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i przedłużania rzęs. Jakie powinny być podstawowe elementy takiego profesjonalnego szkolenia?

Kurs przedłużania rzęs w wersji podstawowej

Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z przedłużaniem rzęs, powinny zacząć od podstawowego szkolenia. Czasem bywa tak, że wśród naszych pracowników są specjalistki np. od manicure i pedicure, które chciałyby poszerzyć portfolio swoich umiejętności. Chciałyby powoli skierować się w stronę kosmetyki. Dobrym początkiem będzie podstawowy kurs przedłużania rzęs. W ramach takiego szkolenia pracownicy salonów kosmetycznych dowiedzą się m.in. o budowie oka, o naturalnym cyklu życia naturalnych rzęs, o przepisach BHP niezbędnych podczas przeprowadzania zabiegu. W trakcie szkolenia omawiane są również zagadnienia związane z: zasadami uzupełniania rzęs, wywiadami z klientem, przeciwskazaniami do wykonania zabiegu, alergiami najczęstszymi u klientów salonów kosmetycznych. Polecamy kurs z https://lashdesign.pl/kursy-przedluzania-i-zageszczania-rzes/. Ponadto profesjonalne szkolenia wzbogacane są o elementy marketingu oraz elementów social media, które w kosmetyce estetycznej są szczególnie istotne.

Kurs przedłużania rzęs w wersji zaawansowanej

Kurs dla osób, które mają przynajmniej kilka miesięcy praktyki, mogą wybrać szkolenie zaawansowane. Na takim szkoleniu poznaje się nie tylko nowe metody przedłużania rzęs, ale również rewolucyjne efekty zabiegów długoterminowych połączonych z innymi rodzajami pielęgnacji włosków rzęs. Na zaawansowanych szkoleniach można nauczyć się też łączenia rozmaitych technik i lepszego wykorzystania kosmetyków profesjonalnych.