Czy warto inwestować w mieszkania?

Czy warto inwestować w mieszkania?

26/03/2018 Wyłączono przez Filip

Rynek mieszkaniowy w Polsce od kilku lat ma się bardzo dobrze. Jakiś czas temu znacznie wzrosły ceny mieszkań za metr kwadratowy, jednakże ostatnio sytuacja ta ustabilizowała się i można już liczyć na nieco bardziej korzystne warunki cenowe. Wiele osób inwestuje w nieruchomości, ponieważ ich zdaniem jest to zawsze pewne źródło zysku. Czy faktycznie opłacają się takie inwestycje mieszkaniowe? Eksperci sądzą, że nadal tak i to nawet bardzo. Co prawda, na efekty takiej inwestycji trzeba poczekać dłużej, jednakże są one spektakularne.

Najlepsza droga kapitałowa

Długoterminowe inwestycje mieszkaniowe to doskonała droga do lokowania posiadanego kapitału. Każdy, kto ma środki i chciałby je pomnażać, ale boi się funduszy inwestycyjnych oraz zabawy na giełdzie, może zdecydować się na zakup nieruchomości, którą można później wynajmować lub po prostu sprzedać ze sporym zyskiem. W każdym mieście powstają obecnie nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Deweloperzy z cały czas wykupują nowe grunty pod budowę i decydują się na kolejne osiedla, które są coraz bardziej nowoczesne i luksusowe.

Spory wydatek na raz

Zakup takiego mieszkania to spory wydatek, jednakże jeśli można je kupić bez konieczności zaciągania kredytu bankowego – warto tak zrobić. Takie inwestycje mieszkaniowe zaczynają się powoli zwracać już po kilku latach. Jeśli inwestor posiada kilka mieszkań, najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście ich wynajem. Wówczas co miesiąc do jego kieszeni spływają kolejne środki. Im bardziej luksusowe osiedle i samo mieszkanie, tym więcej zysku można się po nim spodziewać.