Obrót nieruchomościami w 2018 roku

Obrót nieruchomościami w 2018 roku

11/02/2017 Wyłączono przez Filip

Nieruchomości wciąż przybywa i wydaje się, że zwłaszcza w dużych miastach jest to trend coraz bardziej dynamiczni. Zarówno wieloletni inwestorzy jak i nowi gracze na rynku rozglądają się za terenami pod możliwe inwestycje z zakresu nieruchomości, ale przybywa także firm, które oferują wynajem, dzierżawę lub nieruchomości na sprzedaż. Trend w budownictwie mieszkaniowym jest bowiem oczywisty – większość inwestorów chce na mieszkaniach zarabiać.
Maksymalnie połowa nowych mieszkań nabywana jest z rynku pierwotnego przez osoby, dla których będzie to na długie lata jedyne i pierwsze mieszkanie. Reszta rynkowych graczy chce na rosnącej wartości mieszkań zarobić w przyszłości, a w tej chwili spłaca swój wkład własny oferując te nieruchomości na wynajem. Biura pośrednictwa i agencje oferujące nieruchomości na sprzedaż korzystają natomiast zarówno ze swoich kontaktów na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Doskonałym przykładem jest FenixGroup. Dzięki temu, z ich pomocą odszukać można unikalne i ciekawe oferty nie tylko na nowe mieszkania, prosto od dewelopera, na strzeżonych luksusowych osiedlach.
Także dla osób, które chcą kupić nieruchomość po znacznie niższych cenach, dostępne są nieruchomości na sprzedaż z rynku wtórnego. Coraz częściej spotkać można na nim nie tylko oferty mieszkań używanych, w budownictwie liczącym ponad dekadę. Często sprzedaż mieszkań w tym segmencie prowadzona jest przez osoby, które mieszkanie nabyły od dewelopera, w nowym budownictwie i to nie dalej niż 3 lata temu. Są to więc nieruchomości w bardzo dobrym stanie technicznym, atrakcyjne architektoniczne i nowoczesne, a przy tym oferowane w znacznie bardziej atrakcyjnej cenie.