Do czego się stosuje łupki dachowe?

Do czego się stosuje łupki dachowe?

11/11/2014 Wyłączono przez Filip

Bardzo ciekawym rozwiązaniem cieszącym się, co raz to większym zainteresowaniem jest łupek elewacyjny. Wiąże się to z tym, że można go stosować nie tylko na zewnątrz budynków, ale również i wewnątrz pomieszczeń. Dzięki dostępnej bardzo szerokiej gamie kolorów oraz wzorów można go dopasować do wnętrza o każdym styl. Zarówno klasycznym jak i nowoczesnym. Może w prosty sposób rozjaśnić pomieszczenia jak i dodać im kolorytu.

Łupek, a płytki podłogowe

To bardzo dobre rozwiązanie również, jako płytki podłogowe. Łupek elewacyjny dzięki temu, że ma bardzo duże zdolności do akumulowania ciepła idealnie sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym. Nawet po wyłączeniu ogrzewania jeszcze przez długi okres czasu łupek będzie utrzymywał ciepło zapewniając przyjazną atmosferę w pomieszczeniu oraz wysoki komfort w czasie chodzenia po płytkach bez obuwia.

Odporny na mechaniczne uszkodzenia

Innym autem, który w dużej mierze decyduje o tym, że łupek elewacyjny cieszy się tak dużym zainteresowaniem jest fakt, że jest on materiałem odpornym na większość uszkodzeń mechanicznym, dzięki czemu można korzystać z jego wysokich właściwości przez długi okres czasu. Ponadto dzięki temu, że jest to materiał naturalny nie stanowi on zagrożenia zarówno dla zdrowia ludzi jak i dla środowiska naturalnego. Wszystko to zwiększa komfort i zadowolenie z korzystania z niego nie tylko wewnątrz pomieszczeń.

Źródło: http://lupekdachowy.com/lupek-elewacyjny