Gdzie stosowany jest klej wodoszczelny?

Gdzie stosowany jest klej wodoszczelny?

14/10/2010 Wyłączono przez Filip

Niektóre rodzaje klejów przeznaczone są do stosowania w konkretnych pracach i działaniach budowlanych. Przykładowy klej wodoszczelny znajduje bardzo szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko przedostawania się wody. Jego zadaniem jest dokładne uszczelnianie danej powierzchni i zabezpieczanie jej przed wnikaniem cieczy. Dodatkowo taki klej działa nawet w bezpośrednim kontakcie z wodą co sprawia, że można go nazwać klejem do zadań specjalnych.

Zastosowanie kleju wodoszczelnego

Klej, który nazywany jest wodoszczelnym nie przez przypadek nosi taką właśnie nazwę. Otóż jego skład i właściwości zapewniają mu skuteczne działanie w środowisku wilgotnym co daje gwarancję nieprzeciekania czy też właściwego uszczelniania powierzchni. Ten rodzaj kleju stosowany jest najczęściej podczas klejenia różnych rur, a także elementów armatury. Różne połączenia hydrauliczne mogą bowiem ulec pęknięciom czy przedziurawieniu,a to zazwyczaj powoduje spory przeciek wody. W takich sytuacjach jedynym skutecznym rozwiązaniem jest właśnie klej wodoszczelny jak https://www.soudal.pl/kleje/item/402-wodoodporny-poliuretanowy-klej-do-drewna-66a. Dzięki jego właściwościom można sprawnie i bezpiecznie uszczelnić dany element lub powierzchnię.

Skuteczne działanie i świetne efekty

Stosując klej nie tylko wodoodporny, ale przede wszystkim wodoszczelny można mieć pewność, że klejona powierzchnia pozostanie nietknięta przez wodę. Dzięki specjalnemu składowi taki klej może być stosowany nawet pod wodą, dlatego klejenie różnych rur i armatury jest niezwykle proste. Już po krótkim czasie klej utwardza się i staje się twardy i nieprzepuszczalny jak kamień.